A Köz-gazdaság – Review of Economic Theory and Policy páros interjút készített Antalóczy Katalinnal, a Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Karának főiskolai tanárával, valamint Sass Magdolnával, a Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Karának egyetemi docensével, a HUN-REN Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Világgazdasági Intézetének igazgatójával. A beszélgetés középpontjában a Trump-adminisztráció protekcionista vámpolitikájának globális hatásai álltak. Az interjú során szó esett az ipar- és kereskedelempolitika összefüggéseiről, az amerikai és kínai gazdaságpolitikai stratégiák közötti különbségekről, valamint arról, hogy milyen következményekkel járhat az új vámpolitika az Európai Unió és a magyar gazdaság számára.
A Világpolitika és Közgazdaságtan vendége volt Dr. Gálik Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi docense, akivel a Nagy-Britannia–EU közeledésről, a britek Brexit után betöltött szerepéről beszélgettünk.
Párizs viszonylagos. Olyannyira viszonylagos, hogy nem is tudom, miként tudnék leírást adni róla anélkül, hogy valami máshoz hasonlítanám.
Ez az esszé amellett érvel, hogy a 21. század elején Közép-Európa előtt történelmi lehetőség nyílik arra, hogy kilépjen a függő piacgazdasági modell keretei közül, és új alapokra vhelyezze regionális együttműködését.
A teljes aktuális publikációhoz kattintson ide