Partnerség vagy párhuzamos világok? Az egyetemi és üzleti szféra kapcsolatának kihívásai
Deutsch Nikolettet, a Budapesti Corvinus Egyetem habilitált docensét és intézetvezetőjét kérdeztük az egyetemek és vállalatok közötti együttműködés kihívásairól és lehetőségeiről. Noha ezek a kapcsolatok kulcsszerepet játszanak az innováció és a gazdasági fejlődés előmozdításában, Magyarország ezen a téren elmarad más európai országokhoz képest. Az interjú során szó esik az akadémiai és üzleti szféra eltérő érdekeiről és működési kultúrájáról, a projektalapú oktatás előnyeiről, valamint azokról a strukturális és szemléletbeli változásokról, amelyek elősegíthetik a hatékonyabb partnerségeket.
Budapesten működik az Európai Innovációs és Technológiai Intézet. Pongrácz Ferencet, az EIT egészségügyi tudás-és innovációs közösségének (Health KIC) igazgatóhelyettesét a régiónkban arról kérdeztük, hogy a technológiai fejlesztések terén milyen kihívások állnak az Európai Unió előtt, és a technológia hogyan tudja segíteni az egészségügy problémáinak megoldását.
Ezen elemzés elsődleges célja, hogy az oktatási intézmények számára iránymutatást adjon arról, hogy mely területek igényelnek extra figyelmet a mérnökök és közgazdászok közös munkára való felkészítése során.
Jelen tanulmány Adolf A. Berle és John Kenneth Galbraith munkái alapján elemzi az amerikai kapitalizmus 20. századi nagy átalakulását.
A teljes aktuális publikációhoz kattintson ide